Reportáž ze 17. ročníku Transmoravského masochistického terénního běhu

IMG 0171V sobotu časně zrána, ve 2 hodiny ráno rozzářily okolí Základní školy v Lomnici čelovky 20 běžců a 3 žen startujících na 100 mílovém TMMTR a 100 km dlouhém MiniTMMTR. Podle počtu přihlášených to původně vypadalo na překonání třicítky startujících, nicméně ne všichni dorazili. Mezi startujícími bylo 7 ultravytrvalých ultramaratonců, kteří se před týdnem zúčastnili i letos jubilejního 25. Moravského ultramaratonu a mohli tak být zařazeni do společného hodnocení obou závodů pod názvem QUANTUM – Moravské ultramaratony. Dlouhý TMMTR hodlalo zdolat 7 běžců, z toho 3 zahraniční účastníci, Guillaume Pauchet z Francie a Slavomír Glesk a Peter Lešták ze Slovenska. Všechny ženy na startu vběhly do závodu MiniTMMTR.

Číst dál: Reportáž ze 17. ročníku Transmoravského masochistického terénního běhu

Další ročník TMMTR je v cíli

IMG 7365smCelkem 24 běžců a 5 běžkyň se v sobotu 16. 7. 2016 ve 2:00 hodiny ráno postavilo na start 15. ročníku Transmoravského masochistického terénního běhu. Tento počet běžců na startu je nejvyšším počtem v historii TMMTR. Celkem 13 běžců vyrazilo na zkrácenou trať 100 km a 16 odvážných se vypravilo na trať 100 mil. Skupina 11 startujících, účastníků před týdnem proběhlého Moravského ultramaratonu, soupeřila navíc v novém hodnocení QUANTUM-Moravské ultramaratony, kde se sečítaly výsledky MUM a TMMTR. Na tomto hodnocení je atraktivní, že i poslední účastník této skupiny, běžící 100 mil mohl významně zamíchat pořadím. Na startu v Lomnici bylo velmi vlídných 14°C a bylo větrno. Okolní teplota se během dne a během trasy významně měnila, zatímco občerstvovací stanice v Petrovicích byla dopoledne zřejmě nejstudenější s pouhými 12°C, v cílové Lomnici se teplota šplhala k avizovaným 20°C. Počasí bylo běžecky vlídné, přijatelná teplota a sucho, přes den bez deště, pouze k večeru začalo pršet, což zřejmě i ovlivnilo poslední běžce v rozhodnutí ukončit závod.

Číst dál: Další ročník TMMTR je v cíli

15. ročník Transmoravského ultramaratonu v cíli

IMG 0205Dvacet pět odvážných se seřadilo na start nejdelšího a nejtěžšího ultramaratonu u nás, 15. ročníku Transmoravského masochistického terénního běhu. Mezi účastníky byly tři ženy a celkem devět účastníků před týdnem skončeného Moravského ultramaratonu. Závod na 100 mil TMMTR se rozhodlo absolvovat 14 účastníků, z toho jedna žena, kratší variantu závodu, 100 km dlouhý MiniTMMTR chtělo na startu pokořit 11 účastníků, z toho dvě ženy. Jeden, respektive dva účastníci byli ze zahraničí. Němec Stephan Hloucal (*1952), běžící TMMTR, byl nejstarším startujícím a současně jediným, kdo odstartoval s doprovodem. Ten mu dělal jeho čtyřnohý Husky, zřejmě speciálně trénovaný na ultramaratony, který dle slov Stephana již absolvoval i 180 km.

Číst dál: 15. ročník Transmoravského ultramaratonu v cíli